Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

2-eurosed mälestusmündid – 2024

Müntide kirjeldused pärinevad Euroopa Liidu Teatajast ning neid ei ole ühtlustatud sellel veebilehel avaldatud varasemate aastate müntide kirjeldustega.

Portugal

Motiiv: Portugali osalemine 33. olümpiamängudel

Kirjeldus: mündil on kujutatud südamekujuliselt reastatud elementide kogumit, mis kujutab kollektiivset sülelust. Südant ümbritsevad 15 väikest ringikest, mis viitavad olümpiarõngastele ja maailmajagudele, mida need esindavad. Südame tipus asub Portugali vapp. Süleluse moodustavate elementide keskel on Portugali olümpiakomitee logo, millega edastatakse arusaama, et portugallaste südamed tuksuvad 2024. aasta Pariisi olümpiamängudel kaasa Portugali olümpiameeskonnaga. Südame kujutise all on kiri „Equipa Olímpica Portugal” (Portugali olümpiameeskond) ja aastaarv 2024; mündi vasakus osas on rahapaja tunnus „Casa da Moeda” ja paremas kujunduse autori nimi. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 520 000 münti
Emissiooni aeg: juuli 2024.

Kreeka

Motiiv: 50 aastat demokraatia taastamisest Kreekas

Kirjeldus: mündil on kujutatud Kreeka parlamendihoonet, mille ümber on kiri „50 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗ” („50 AASTAT DEMOKRAATIA TAASTAMISEST KREEKAS”) ja „ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ” („KREEKA VABARIIK”). Mündi allosas on palmett (Kreeka rahapaja tunnus). Pärast seitset aastat diktatuuri kukutati Kreekas 24. juulil 1974 kolonelide hunta. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 750 000 münti
Emissiooni aeg: juuli 2024.

Kreeka

Motiiv: 150 aastat Penelope Delta sünnist

Kirjeldus: mündil on kujutatud Penelope Delta portree. Kujutise välisservas on kiri „ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΔΕΛΤΑ 1874–194” („PENELOPE DELTA 1874-1941”) ja „ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ” („KREEKA VABARIIK”). Vasakul on palmett (Kreeka rahapaja tunnus) ja paremal vermimisaasta. Penelope Delta oli kreeka lastekirjanduse alusepanija. Terved põlvkonnad kreeka lapsi on üles kasvanud tema raamatute seltsis ning need on endiselt populaarsed. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 750 000 münti
Emissiooni aeg: juuli 2024.

Malta

Motiiv: Malta meemesilane

Kirjeldus: mündi kujunduse loojaks on Maria Anna Frisone ja sellel on kujutatud Malta meemesilast (Apis Mellifera ruttneri), mis on Malta saartel leiduvaid endeemilisi liike. Mündil on kujutatud mesilast lillel ja selle taustal meekärge. Mündiga suurendatakse teadlikkust tolle Malta endeemilise liigi kohta ning juhitakse tähelepanu meemesilase tegevusele lillede tolmeldamisel ja mee valmistamisel. Vasakul pool on käibelelaskva riigi nimi „MALTA” ja paremal pool aastaarv 2024. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 85 000 münti
Emissiooni aeg: juuni 2024.

Soome

Motiiv: valimised ja demokraatia

Kirjeldus: mündil on stiliseeritud hääletussedelid. Hääletussedelid on moodustatud ringidest ja ristkülikutest. Motiiv on abstraktne, kuid siiski äratuntav. Hääletussedeleid on kaheksa ja need varjavad üksteist osaliselt, moodustades kattuvate sedelite kokkulangemiskohtades väiksemaid geomeetrilisi kujutisi. Mündi allosas on aastaarv 2024. Mündi paremal pool veidi keskjoonest kõrgemal on tähend FI. Mündi paremal pool on poolringis tekst „VAALIT ♦ DEMOKRATIA”. Mündi vasemal pool on poolringis tekst „VAL ♦ DEMOKRATI”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 400 000 münti
Emissiooni aeg: kevad 2024.

Eesti

Motiiv:  rukkilill – Eesti rahvuslill

Kirjeldus: mündil on kujutatud rukkilille siluett ja selle ülemises vasakus osas on poolringis tekst „CENTAUREA CYANUS” (rukkilill ladina keeles). All on käibelelaskva riigi nimi „EESTI” ja selle all aastaarv 2024, mis tähistab käibelelaskmise aastat. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1 miljon münti
Emissiooni aeg: 2024. aasta teine kvartal.

Monaco

Motiiv: 500 aasta möödumine Charles V-ga sõlmitud lepingu allkirjastamisest

Kirjeldus: mündil on kujutatud Charles V profiil. Üleval poolringis on käibelelaskva riigi nimi „MONACO”. Allosas on kiri „1524 – TRAITE AVEC CHARLES QUINT (leping Charles V-ga) – 2024”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 15 000 münti
Emissiooni aeg: juuni 2024.

Horvaatia

Motiiv: Varaždin (Stari grad Varaždin – Varaždini Vanalinn)

Kirjeldus: mündil on kujutatud Varaždini kindlust (12.– 16. sajand). Varaždini on esmakordselt mainitud 1181. aastal. Pärast seda, kui Varaždini linn oli saanud 1242. aastal tatarlaste sissetungi käigus suuri purustusi, ehitati sinna kuninglik kindlus, mida hakati hiljem nimetama Varaždini Vanalinnaks. Sajandite jooksul on selle väljanägemine palju muutunud: keskaegsest kindlusest, mida ümbritsesid veega täidetud vallikraavid, sai Slavoonia sõjaväestatud piiriala peamine kindlustatud punkt ja arsenal ja Varaždini peastaap, et muutuda seejärel kauniks renessansslossiks. Praeguseks on Vanalinnast saanud Varaždini kõige tähtsam ja suurejoonelisem ajalooline ehitis ja Horvaatia kultuuripärandi esmatähtis monument. Mündi üla- ja alaosas on kaarjalt käibele laskva riigi nimi „HRVATSKA” (Horvaatia), väljaandmisaasta 2024 ja sõnad „STARI GRAD VARAŽDIN” (Varaždini Vanalinn). Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 200 000 münti
Emissiooni aeg: juuni 2024.

Malta

Motiiv: Iċ-Ċittadella (Tsitadell)

Kirjeldus: mündi on disaininud Noel Galea Bason ja sellel on kujutatud Malta saarestiku suuruselt teisel saarel Gozol asuvat kindlust, mida kohalikud tunnevad nime all Iċ-Ċittadella“ (Tsitadell). Tsitadelli ümbritsevatele kindlustustele on nende praeguse kuju andnud johanniitide ordu. Mündil ongi kujutatud Tsitadelli koos seda ümbritsevate kindlustustega. Kujutise all vasakul on väljaandva riigi nimi „MALTA” ja all paremal aastaarv 2024. Ülaosas on kiri „ĊITTADELLA” ja all kiri „GOZO”. Münt kuulub seeriasse, mis on pühendatud Malta kindluslinnadele, nagu Mdina ja Valletta, mis kuuluvad lahutamatult Malta ja Euroopa kultuuripärandisse. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 85 000 münti
Emissiooni aeg: juuni 2024.

Prantsusmaa

Motiiv:  Eiffeli torn

Kirjeldus: 2024. aasta Pariisi olümpiamängude ootuses on Pariisi rahapaja andnud välja kaks münti Pariisi motiivide ja Prantsusmaa kultuuripärandi teemal. 100 aastat pärast 1924. aasta olümpiamänge korraldab Prantsusmaa pealinn taas suveolümpia. See on rahvusvaheline üritus, milleks tehtavad ettevalmistused on aasta-aastalt hoogustunud, kulmineerudes 2024. aastal. Sel puhul lastakse käibele kaks olümpiamängudele pühendatud kaheeurost mälestusmünti. Esimesel mündil on kujutatud Prantsusmaa kultuuriväärtuslikke ehitisi: Eiffeli torni ja Marseille’s asuvat Notre Dame de la Garde’i kirikut. Tagaplaanil võib näha polüneesia gardeenia õit, mis sümboliseerib Tahiti saart, kus toimuvad surfivõistlused. Eiffeli torni on kujutatud spordi auks sportivana. Sportivale tornile on lisatud punktiirjoonega käed, mis koosnevad 73 punktikesest, mis tähistavad olümpiamänge korraldavaid kommuune. Mündil on esitatud esimest korda üheskoos olümpia ja paraolümpia sümbolid, et tähistada sel viisil sündmuse kaasavust. Taustal paistvatele staadioniradadele on lisatud aastaarv, käibelelaskva riigi tähis RF ja rahapaja tunnus. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 24 miljonit münti
Emissiooni aeg: mai 2024.

Vatikan

Motiiv: 150 aastat Guglielmo Marconi sünnist

Kirjeldus: mündi keskel on Marconi portree, paremal Paavst Pius XI ja temale järgnenud Pius XII portree. Üleval paremal on poolringis kiri „GUGLIELMO MARCONI” ja selle all aastaarvud 1874 ja 2024. Mündi allosas on kiri „CITTÀ DEL VATICANO”, millele järgneb kunstniku nimi „L. PANCOTTO” (Loredana Pancotto). Vasakul on rahapaja tunnus R. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 82 900 münti
Emissiooni aeg: mai 2024.

Belgia

Motiiv: võitlus vähktõve vastu Belgias

Kirjeldus: mündi keskosas on kujutatud looklevat paela, mis sümboliseerib pühendumust vähktõvevastasele võitlusele. Mündil kujutatud pael sirutub loogeldes äärte suunas, moodustades justkui südamelöögid monitoril, et sümboliseerida elu ja vitaalsust. Kujutise ülaosas on näha kolme joont, mis kujutavad vikerkaart (kui lootuse ja lohutuse sümbolit). Alumisel joonel on riigikood BE ja aastaarv 2024. Kujutise allosas on prantsuse- ja hollandikeelne nimetus: „Lutte contre le cancer” - „Strijd tegen kanker” (võitlus vähi vastu). Kujutise vasakul pool on kujunduse autori initsiaalid IB. Kuna mündid vermib Hollandi Kuninglik Rahapaja, on mündi alumises servas Utrechti rahapaja tunnus Mercuriuse sau, mille kohal on Belgia rahapaja juhataja tunnus Erlenmeyeri kolb selle taustal oleva astriga. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 2 130 000 münti
Emissiooni aeg: mai 2024.

Portugal

Motiiv: 25. aprilli 1974. aasta 50. aastapäev

Kirjeldus: 25. aprill 1974 toimus revolutsioon, millega kehtestati Portugalis demokraatlik riigikord ning algatati põhjalikud majanduslikud, sotsiaalsed ja kultuurilised muutused, mis muutsid riigi euroopalikumaks. Mündi keskosas on kujutatud nelgiõit, mis sümboliseerib revolutsiooni. Seda ümbritsevad ekstsentrilised ringjooned, mis sümboliseerivad mõtet, et inimeste tegevus ja veendumused võivad olla aastatega muutunud, kuid põhiosas on jäädud truuks revolutsiooni aatele. Paremas servas on värsirida „Esta é a Madrugada que eu esperava” (See on koidik, mida olen oodanud) ja selle autori nimi „Sophia de Mello Breyner Andresen”. Mündi vasakus servas on riigivapp ja fraasid „Portugal” ja „25. aprill 1974_2024”, millele järgnevad kujundaja nimi ja Portugali rahapaja nimetus „Casa da Moeda”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 515 000 münti
Emissiooni aeg: aprill 2024.

San Marino

Motiiv: San Marino kodanikuõiguste ja aluspõhimõtete deklaratsiooni 50. aastapäev

Kirjeldus: mündi keskel on kujutatud avatud raamatut, millel on kiri „I DIRITTI DELLA PERSONA UMANA SONO INVIOLABILI” (inimeste õigused on puutumatud), mis on võetud 8. juulil 1974. aastal vastuvõetud seaduse nr 59 „San Marino kodanikuõiguste ja aluspõhimõtete deklaratsioon” artiklist 5. Mündi ülaosas on kujutatud Vabadussammast ja San Marino raekoda, samuti on seal mündi käibele lasknud riigi nimi „SAN MARINO”. Mündi vasakus servas on Rooma rahapaja tunnus R. All keskel on käibelelaskmise aasta 2024 ja graveerija Emanuele Ferretti initsiaalid („E.F. INC.”). Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 56 000 münti
Emissiooni aeg: aprill 2024.

Hispaania

Motiiv: 200 aastat riikliku politsei kui riikliku julgeolekuasutuse loomisest

Kirjeldus: mündil on kujutatud riikliku politsei embleemi. Seda ümbritseb kiri: „ESPANA- POLICIA NACIONAL 1824-2024”. Embleemi alumises paremas osas on rahapaja tunnus „Eme Coronada”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1,5 miljonit münti

Emissiooni aeg: 2024. aasta esimene kvartal.

Hispaania

Motiiv: Sevilla (India arhiiv, Alcázar ja katedraal) tunnustamine UNESCO maailmapärandi objektina

Kirjeldus: mündil on kujutatud Sevilla Alcåzari „Patio de las Doncellas” vaade. Ülaosas on ringjoonel suurtähtedega kiri SEVILLA; allpool on rahapaja tunnus „Eme Coronada”. Allosas ringjoonel on suurtähtedega kiri ESPANA ja käibelelaskmise aasta 2024. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1,5 miljonit münti
Emissiooni aeg: 2024. aasta esimene kvartal.

Belgia

Motiiv: Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik Belgia

Kirjeldus: mündil on kujutatud linnuparve (pääsukesed), mis sümboliseerib ELi toimimist ja liikumist rühmana, kus igal liikmel on oma tegutsemisvabadus, luues seega keeruka ja dünaamilise terviku. Seega kujutab rühm eelkõige ühtekuuluvust. Pääsuparves on alati üks juhtlind, kellele kogu parv järgneb. 2024. aasta esimesel poolel on selleks Belgia. 27 lindu sümboliseerivad ka ELi liikmesriikide arvu. Riigikood BE asub lindude vahel kujunduse ülemises paremas servas. Linnuparve all mündi allosas on kiri „BELGIAN PRESIDENCY OF THE COUNCIL OF THE EU 2024”. Vasakul on kujundaja Iris Bruijnsi nimetähed. Kuna mündid vermib Hollandi Kuninglik Rahapaja, on vasakul Utrechti rahapaja tunnus Mercuriuse sau, mille kohal on Belgia rahapaja juhataja tunnus Erlenmeyeri kolb selle taustal oleva astriga. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 2 128 500 münti
Emissiooni aeg: 2024. aasta esimene kvartal.

Saksamaa

Motiiv: Frankfurdi põhiseaduse 175. aastapäev (tuntud ka kui Püha Pauli kiriku põhiseadus, mis oli esimene katse luua ühtne Saksa rahvusriik)

Kirjeldus: münt on temaatiliselt mitmekihiline. Esiplaanil on Püha Pauli kiriku kujutis koos riikliku põhiseadusliku kogu esindajatega. Taamal on kujutatud põhiseaduslikku dokumenti ja sulge, mis sümboliseerib Frankfurdi parlamendis saavutatud tulemust. Kujundust kroonivad ühtsust, õiglust ja vabadust kujutavad naisekujud ning musta, punase ja kuldsega trikoloor. Kolmemõõtmeline reljeef väljendab mõtet, et Frankfurdi põhiseaduses esimest korda kirja pandud demokraatia aluspõhimõtted on ajatud. Mündi siseringil on veel kiri „PAULSKIRCHENVERFASSUNG 1849” („Püha Pauli kiriku põhiseadus 1849”) ja all käibelelaskmise aasta 2024, Saksamaa käibele laskva riigi kood D, vastava rahapaja tunnus (A, D, F, G või J) ning Berliinist pärit kunstniku Bodo Broschat initsiaalid. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 30 miljonit münti
Emissiooni aeg: märts 2024.

Luksemburg

Motiiv: suurhertsog Guillaume II 175. surma-aastapäev

Kirjeldus: mündi vasakul poolel on kujutatud hobuse seljas oleva suurhertsogi Guillaume II kuju ja paremal poolel suurhertsog Henri profiilis portree, vaatamas vasakule. Ülaosas vasakul on poolkaares tekst „GROUSSHERZOGE VU LÉTZEBUERG” ja „GUILLAUME II 1792-1849”. Suurhertsog Henri portree all on käibelelaskmise aasta 2024 ja aastapäev 175. Kuna münte tootma hakkav rahapaja ei ole veel teada, saab rahapaja tunnuseid selleks ettenähtud kohas kohandada. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 200 000 münti

Emissiooni aegjaanuar 2024.

Luksemburg

Motiiv: 100 aasta möödumine sellest, kui suurhertsoginna Charlotte allkirjastas dekreedi nikkelmüntide, üldnimetusega „Feierstéppler”, käibele laskmise kohta

Kirjeldus: mündi keskel on kujutatud 1924. aastal käibele lastud Luksemburgi münti, millel on kujutatud terasetööstuse töötajat. Münt on osa arvust 100, mis tähistab ühe kõige kauem ringluses olnud Luksemburgi frangimündi käibele laskmise aastapäeva. Mündi ülaosas on käibelelaskva riigi nimi LÉTZEBUERG ja aastaarv 2024. Allosas on sõna „FEIERSTÉPPLER”, mis on asjaomase mündi üldlevinud nimetus. Monogramm (täht H koos krooniga) tähistab suurhertsog Henri’d. Kuna münte tootma hakkav rahapaja ei ole veel teada, saab rahapaja tunnuseid selleks ettenähtud kohas kohandada. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 200 000 münti

Emissiooni aeg: jaanuar 2024.

Prantsusmaa

Motiiv: 2024. aasta olümpiamängud – maadlus

Kirjeldus: 2024. aasta Pariisi olümpiamängude ootuses lähtub Pariisi rahapaja Pariisi motiivist ja oma pärandist. 100 aastat pärast 1924. aasta olümpiamänge korraldab Prantsusmaa pealinn taas suveolümpia. See on rahvusvahelise vastukajaga üritus, mis kogub eelnevatel aastatel järk-järgult tuure ja kulmineerub 2024. aastal kahe olümpiamängudele pühendatud kaheeurose mälestusmündi käibele laskmisega. Mündil on kujutatud Heraklest – rahvuskangelast ja Prantsusmaa numismaatika ikooni – maadlemas Notre-Dame’i kimääriga nii, nagu seda tehti antiikaja olümpiamängudel. Maadlejaid on kujutatud Notre-Dame’i katedraali ees. Taustal on staadion, mille vasakul poolel on 2024. aasta Pariisi olümpiamängude embleem. Staadioni jooksuradadele on märgitud aastaarv, tähis RF ja rahapaja tunnus. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 510 000 münti
Emissiooni aeg: jaanuar 2024.

Itaalia

Motiiv: Itaalia sõjaväelise finantspolitsei (Guardia di Finanza Corps) loomise 250. aastapäev

Kirjeldus:  mündi keskel on kujutatud Itaalia sõjaväelise finantspolitsei heraldilise sümboli stiliseeritud versiooni. See sümboliseerib julgeolekut ja finantspolitsei tulevikuvisiooni, milles on ühendatud kuulsusrikas minevik tulevaste väljakutsetega, millega nad silmitsi seisavad. Embleemil on mitmesuguseid elemente: mägi, meri ja taevas, mis on looduskeskkond, kus finantspolitsei tegutseb; griffon – mütoloogiline loom, kes legendi kohaselt valvab riigikassat (mida kujutab riigilaegas) ja tornidega krooni. Ülaosas on poolkaares kiri „GUARDIA DI FINANZA”. Allpool on Itaalia Vabariigi akronüüm RI ja aastaarvud „1774–2024”, mis on vastavalt sõjaväelise finantspolitsei loomise aasta ja müntide käibelelaskmise aasta. Paremal on täht R, mis tähistab Rooma rahapaja, ja kujundaja Marta Bonifacio nimetähed MB. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 3 miljonit münti
Emissiooni aeg: jaanuar 2024.

Itaalia

Motiiv: Rita Levi-Montalcini

Kirjeldus: mündil on esiplaanil kujutatud Rita Levi-Montalcini poolpikkuses portree, mis on inspireeritud Manuela Fabbri fotodest. Taustal on mikroskoop, mis on võetud kuulsa teadlase venna Gino Levi-Montalcini kujundatud medalilt ja mille alus on hobuserauakujuline. See sümboliseerib head õnne, mis aitas võita 1986. aasta Nobeli meditsiiniauhinna. Ülaosas on kaarekujuliselt kiri „RITA LEVI-MONTALCINI”, vasakul Itaalia Vabariigi akronüüm RI ja Rooma rahapaja tähis R, allosas mündi käibelelaskmise aasta 2024 ja paremal autori Silvia Petrassi initsiaalid SP. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 3 miljonit münti
Emissiooni aeg: jaanuar 2024. 

Saksamaa

Motiiv: Mecklenburg-Vorpommern

Kirjeldus: münt on pühendatud Mecklenburg-Vorpommerni liidumaale. Tegemist on Saksamaa liidumaid kajastavate 2-euroste mälestusmüntide teise seeria emissiooniga. Igal aastal avaldatakse mündiga austust ühele 16 liidumaast, kujutades olulist hoonet või kohta. Liidumaade järjestus põhineb ülemkoja (Bundesrat) roteeruval presidentuuril; ülemkoda on üks Saksamaa Liitvabariigi viiest alalisest põhiseaduslikust organist ja see esindab liidumaade huve. Mündil on kujutatud Königsstuhl, mis on Rügeni saarel Jasmundi rahvuspargis asuv kriidikaljudest ja pöögimetsast koosnev tuntud maamärk. Kaljud on kujutatud vaatega ranna suunas, mis toob eriti hästi esile selle ainulaadse loodusliku vaatamisväärsuse monumentaalsuse. Peente üksikasjadega pilt ühendab mere, linnuriigi ja inimkonna, mõjudes ülendavalt. Reljeefi on oskuslikult sobitatud moodne tüpograafia, mis harmoneerub lendava kajakaga. Mündi siseringi ülemisel poolel on kiri „MECKLENBURG VORPOMMERN”, käibelelaskmise aasta 2024, Saksamaa kui käibelelaskva riigi kood D ja üleval paremal täht X, mis hoiab kohta vastava rahapaja tunnusele (A, D, F, G või J). Kunstniku Michael Otto (Rodenbach, Saksamaa) initsiaalid asuvad siseringi allosas. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 30 miljonit münti
Emissiooni aeg: jaanuar 2024.