Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

2 euro piemiņas monētas – 2018. gads

Monētu apraksti šajā lapā pārpublicēti no "Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša", tāpēc var nedaudz atšķirties no citiem šajā interneta vietnē publicētajiem materiāliem.

Andora

Motīvs: Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas pieņemšanas 70. gadadiena

Apraksts. Uz monētas attēlotas septiņas kāpnes kalnu formā (simbolizējot Andoras septiņas pašvaldības vai administratīvi teritoriālās vienības), kas ved uz ieleju, kurā redzams emitentvalsts nosaukums "ANDORRA" un emisijas gads "2018". Kāpnes veidotas koka zaru formā, un šis koks simbolizē cilvēci, kuras neatņemama sastāvdaļa ir Andora. Uz koka zariem plaukst 30 lapas, un tās simbolizē Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas 30 pantus. Dizainā redzamo attēlu aptver uzraksts katalāņu valodā "70 ANYS DE LA DECLARACIÓ UNIVERSAL DELS DRETS HUMANS" (70 gadi kopš Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas pieņemšanas), uzsverot šo piemiņas pasākumu. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 75 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada novembris

Мalta

Motīvs: kultūras mantojums

Apraksts. Monētas dizainu radījis skolēns, un tajā attēlotas dažādas Maltas kultūras mantojumam raksturīgas tēmas, piemēram, atsauce uz aizvēsturiskajiem tempļiem, kas ir pasaulē senākās brīvi stāvošās celtnes, baznīcas kupols un smaile, kas ir Maltas pilsētu un ciematu panorāmai raksturīga iezīme, kā arī tradicionālas maltiešu laivas ar valsts karogu attēlojums. Monētas iekšējā apļa augšējā daļā redzams emitentvalsts nosaukums "Malta" un apakšā – gadskaitlis "2018". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 320 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada novembris

Somija

Motīvs: somu pirts kultūra

Apraksts. Uz monētas attēlota Somijas ainava, un vidū – tipiska somu pirts ezera krastā. Centrālās daļas apakšā norādīts emitēšanas gads "2018". Centrālās daļas kreisajā malā redzama emitentvalsts norāde "FI", bet labajā – kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2018. gada oktobris

Beļģija

Motīvs: ESRO 2B satelīta 50. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā riņķojam ap Zemi attēlots ESRO 2B satelīts – pirmais Eiropas Kosmosa pētniecības organizācijas satelīts, kas veiksmīgi tika palaists kosmosā 1968. gada maijā. Satelīts ESRO 2B, kas tika pārdēvēts arī par "IRIS" (Starptautisko radiācijas izpētes satelītu), sasniedzot orbītu, galvenokārt tika izmantots Saules rentgenstarojuma, kosmiskā starojuma un Zemes radiācijas joslu analīzei. Monētas apakšdaļā attēlota Utrehtas monētu kaltuves zīme (kaduceja), kā arī Beļģijas kaltuves meistara zīme, Herzeles pašvaldības ģerbonis, valsts kods "BE", un monētas dizaina izstrādātāja Luka Luiksa (Luc Luycx) iniciāļi "LL". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 260 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada oktobris

Vatikāns

Motīvs: Svētā Tēva Pio (Padre Pio) nāves 50. gadadiena

Apraksts. Monētā attēlots Svētā Tēva Pio portrets profilā no labās puses. Augšpusē no kreisās uz labo pusi puslokā izvietots emitentvalsts nosaukums "CITTÀ DEL VATICANO". Monētas apakšpusē redzams uzraksts "Padre Pio" un pa labi no tā – kaltuves zīme "R". Monētas kreisajā pusē norādīts gadskaitlis "1968", savukārt labajā pusē redzams monētas emisijas gads "2018". Monētas apakšējā kreisajā pusē ir mākslinieka vārds "P. DANIELE". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 101 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada oktobris

Grieķija

Motīvs: Kostis Palamas – 75. nāves gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā attēlots Grieķijas dzejnieka Kosta Palamas (1859–1943) portrets. Gar iekšējā apļa malu kreisajā pusē ir uzraksti "GRIEĶIJAS REPUBLIKA" un "KOSTIS PALAMAS" (grieķu valodā). Uz monētas redzams arī stilizēts palmas lapas attēls (Grieķijas naudas kaltuves zīme) un emisijas gads "2018". Labajā pusē apakšā redzama mākslinieka Georga Stamatopula (George Stamatopoulos) monogramma. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 750 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada oktobris

Grieķija

Motīvs: Dodekanesas savienības ar Grieķiju 70. gadadiena

Apraksts. Monētas centrālajā daļā attēlota roze, kas ir Rodas simbols, un no tās centra izplūst stilizēti viļņi. Dizainparaugam par iedvesmu kalpojusi senajā Rodas pilsētā kalta monēta, kas bija viena no raksturīgākajām Dodekanesas monētām. Gar iekšējā apļa malu kreisajā pusē uzraksti "1948–2018 DODEKANESAS SAVIENĪBA AR GRIEĶIJU" un "GRIEĶIJAS REPUBLIKA" (grieķu valodā). Kreisajā pusē redzams arī stilizēts palmas lapas attēls (Grieķijas monētu kaltuves zīme), un labajā pusē – mākslinieka (George Stamatopoulos) monogramma. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 750 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada oktobris

Latvija

Motīvs: Zemgale

Apraksts. Dizainparaugā attēlots Zemgales ģerbonis. Monētas augšpusē redzams emitentvalsts nosaukums "LATVIJA" un apakšpusē – uzraksts "ZEMGALE". Labajā pusē redzams emisijas gads "2018". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 512 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada septembris

Luksemburga

Motīvs: Lielhercoga Gijoma I nāves 175. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā labajā pusē atainota Viņa Karaliskās Augstības Lielhercoga Anrī ģīmetne profilā ar skatu uz kreiso pusi un kreisajā pusē – Viņa Karaliskās Augstības Lielhercoga Gijoma I ģīmetne. Starp abām ģīmetnēm vertikāli attēloti gadskaitļi "1772–1843", kā arī vārds "Guillaume Ier". Apakšējā daļā redzams teksts "LUXEMBOURG" un gadskaitlis "2018". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 500 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada septembris

Sanmarīno

Motīvs: Džovanni Lorenco Bernīni (Gian Lorenzo Bernini) dzimšanas 420. gadadiena

Apraksts. Monētas centrā attēlots Bernīni skulptūras "Buste de Costanza Bonarelli" fragments un gadskaitļi "1598–2018"; malā kreisajā pusē – uzraksts "SAN MARINO", labajā pusē – "BERNINI", Romas monētu kaltuves zīme "R" un autores Annalīsas Masīni (Annalisa Masini) iniciāļi "A.M.". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 60 500 monētu

Emisijas datums: 2018. gada septembris

Malta

Motīvs: UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļauts objekts – Mnaidra tempļi

Apraksts. Dizainparaugā attēloti Maltas aizvēsturiskie Mnaidra tempļi, kas ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļauts objekts. Mnaidra ir aizvēsturisks objekts, ko veido trīs tempļi, kas slejas ap ovālu pagalmu. Tas atrodas Maltas dienvidu piekrastē, aptuveni 500 metru attālumā no Hagar Qim. Mnaidra ir vislabāk pazīstama ar tās novietojumu saskaņā ar astronomiskajiem aprēķiniem, un šķiet, ka dienvidu templis uzbūvēts tā, lai atzīmētu saullēktu ekvinokcijā un saulgriežos. Šā kompleksa senākās daļas datētas aptuveni ar 3600.–3200. g. p.m.ē. Attēla augšējā labajā pusē viens zem otra ir uzraksti "MNAJDRA”, “TEMPLES" un gadskaitļi "3600–2500 BC". Apakšā kreisajā pusē redzams emitentvalsts nosaukums "MALTA" un zem tā – emisijas gads "2018". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 320 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada jūlijs

Portugāle

Motīvs: Ažudas botāniskā dārza (Jardim Botânico da Ajuda) 250. gadadiena

Apraksts. Uz monētas attēlota ļoti veca dracēna, kas atrodas Ažudas botāniskā dārza teritorijā un ir šā botāniskā dārza simbols. Ažudas botāniskais dārzs ir Lisabonas universitātes agronomijas institūta tehniskā atbalsta struktūrvienība, kam ir svarīga loma izglītības un pētniecības infrastruktūrā, turklāt tas ir atvērts sabiedrībai. Tas ir pirmais botāniskais dārzs Portugālē, kas veidots, lai saglabātu un pētītu iespējami daudzas augu valsts sugas un veidotu šo sugu kolekciju. Monētas augšpusē puslokā virzienā no kreisās uz labo pusi ir uzraksts "250 ANOS JARDIM BOTÂNICO DA AJUDA". Apakšā virzienā no kreisās uz labo pusi puslokā ir uzraksts "PORTUGAL 2018". Tieši zem koka attēla kreisajā pusē ir mākslinieka vārds "J. FAZENDA" un labajā pusē monētu kaltuves zīme "INCM". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 520 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada jūlijs

Monako

Motīvs: Fransuā Žozefs Bozio

Apraksts. Uz monētas attēlots tēlnieks Fransuā Žozefs Bozio (François-Joseph Bosio); fonā – viena no viņa radītajām statujām. Monētas augšpusē puslokā redzams uzraksts “MONACO”. Savukārt monētas apakšpusē puslokā ir divi uzraksti: "FRANÇOIS-JOSEPH BOSIO" un zem tā uzraksts "1768 – SCULPTEUR – 2018". Kreisajā un labajā pusē no minētajiem uzrakstiem norādīta monētu kaltuves zīme un kaltuves meistara zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 16 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada jūnijs

Portugāle

Motīvs: Valsts tipogrāfijas (Imprensa Nacional) 250. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā redzams uzraksts "1768-2018 IMPRENSA NACIONAL DUZENTOS E CINQUENTA 250 ANOS PORTUGAL MMXVIII", kura burti un cipari atgādina bibliotēkas plauktā izliktas grāmatas. Iekšējā apļa apakšā kreisajā pusē ir mākslinieka vārds "Eduardo Aires" un labajā pusē monētu kaltuves zīme "INCM". Valsts tipogrāfijai uzticēts publicēt Portugāles oficiālo izdevumu, kurā tiek iekļauti visi valsts tiesību akti, tā iespiež kultūras dzīvei nozīmīgākās grāmatas un veic citus ar kultūru saistītus pasākumus. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 520 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada maijs

Beļģija

Motīvs: 50. gadskārta kopš 1968. gada maija notikumiem Beļģijā

Apraksts. Dizainparaugs attēlo studentus, kuri rokās tur plakātu un karogu, un attiecas uz studentu demonstrācijām, kas Beļģijā notika saistībā ar 1968. gada maija sociālkulturālajām pārmaiņām. Šīs nu jau pirms 50 gadiem notikušās demonstrācijas bija svarīgs valsts mēroga notikums, kas veidoja Beļģijas valsts politiku un ietekmēja valdības vēlākās reformas. Kreisajā pusē attēlota Utrehtas monētu kaltuves zīme (kaduceja), kā arī Beļģijas naudas kaltuves meistara zīme (Herzeles pašvaldības ģerbonis). Kreisajā pusē izvietots arī gadskaitlis "2018" un valsts kods "BE", kā arī monētas dizainera Luka Luiksa (Luc Luycx) iniciāļi "LL". Fonā redzama auditorija kā norāde uz studentiem. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 260 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada maijs/jūnijs

Francija

Motīvs: Simona Veila

Apraksts. Dizainparaugā attēlots Simonas Veilas(Simone Veil) – simbola cīņā par sieviešu tiesībām – portrets. Simona Veila (dzimusi Jakoba) aizgāja mūžībā 2017. gada jūnijā 89 gadu vecumā. Viņa izdzīvoja deportāciju uz Aušvicu un vēlāk kļuva par vienu no vissvarīgākajiem dalībniekiem Eiropas veidošanā. No 1979. gada līdz 1982. gadam viņa bija pirmā vēlētā Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja. Viņa simbolizē abortu legalizāciju, par ko viņa cīnījās. Tā rezultātā 1975. gadā tika pieņemts viņas vārdā nosaukts atbilstošs likums. 2008. gadā viņa tika ievēlēta par Franču akadēmijas locekli. Uz apkaklītes redzams viņas deportācijas numurs. Aizmugurē redzams Eiropas Parlaments, kā arī viņas vārds un uzvārds, nozīmīgākie datumi, norāde uz valsti "RF", emisijas gads "2018" un monētu kaltuves zīmes. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 15 milj. monētu

Emisijas datums: 2018. gada maijs/jūnijs

Vatikāns

Motīvs: Eiropas Kultūras mantojuma gads – Lāokonta grupa

Apraksts. Uz monētas attēlota Lāokonta un viņa dēlu skulptūra, dēvēta arī par Lāokonta grupu – pasaulslavens tēlniecības šedevrs, kas ir viens no nozīmīgākajiem darbiem, kuri apskatāmi Vatikāna muzejos. Centrālās daļas apakšā norādīta emitentvalsts "Città del VATICANO". Pusaplī no labās uz kreiso pusi izvietots uzraksts "ANNO EUROPEO DEL PATRIMONIO CULTURALE". Augšā pa labi redzams emisijas gads "2018" un naudas kaltuves zīme "R". Apakšā pa labi ievietots mākslinieka vārds "D. LONGO". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 101 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada maijs

Sanmarīno

Motīvs: Tintoreto dzimšanas 500. gadadiena

Apraksts. Monētas centrā atveidots Tintoreto gleznas "Apmeklējums" fragments (Svētās Jaunavas un Elizabetes apskaušanās) un gadskaitļi "1518–2018"; gar monētas loku: augšā uzraksts "SAN MARINO", apakšā – "Tintoretto"; pa kreisi – mākslinieces Lučianas de Simoni (Luciana de Simoni) iniciāļi "LDS" un burts "R", kas apzīmē Romas monētu kaltuvi. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 60 500 monētu

Emisijas datums: 2018. gada aprīlis

Somija

Motīvs: Koli nacionālais parks Somijā

Apraksts. Uz monētas zīmējumā attēlota Somijas ainava, kas redzama no Koli virsotnes. Monētas apakšdaļā vidū emisijas gads "2018". Emitentvalsts norāde "FI" redzama centrālās daļas kreisajā pusē un kaltuves zīme – centrālās daļas labajā pusē. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2018. gada aprīlis

Lietuva

Motīvs: Lietuvas Dziesmu un deju svētki (iekļauti UNESCO Reprezentatīvajā cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā)

Apraksts. Dizainparaugā attēlotas stilizētas cilvēku un putnu figūras, kas raksturīgas vienam no Lietuvas tautas mākslas žanriem – papīra izgriezumiem, kuri simbolizē tautas dejas un dziesmas. Emitentvalsts norāde "LIETUVA" atrodas apakšdaļā vidū, emisijas gads "2018" redzams kreisajā pusē, savukārt Lietuvas monētu kaltuves zīme – labajā pusē. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 500 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada aprīlis

Slovēnija

Motīvs: Pasaules bišu diena Slovēnijā

Apraksts. Monētas iekšējā daļā redzamas zemeslodes formā izvietotas bišu šūnas, kas attēlo Austrumu puslodi. Pusaplī ap medus kāri augšā pa labi izvietots uzraksts "SVETOVNI DAN ČEBEL", bet lejā pa kreisi – "SLOVENIJA 2018". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2018. gada aprīlis

Itālija

Motīvs: Itālijas Veselības ministrijas izveides 60. gadskārta

Apraksts. Dizainparaugā alegoriski attēlota veselība un daži ministrijas darbības simboli: vide, pētniecība, uzturs un medicīna. Kreisajā pusē redzams logotips "RI" (Itālijas Republikas saīsinājums); augšpusē novietota Romas monētu kaltuves zīme "R"; zem sievietes attēla monētas autores Silvijas Petrasi (Silvia Petrassi) iniciāļi. No kreisās uz labo pusi puslokā izvietots uzraksts "MINISTERO DELLA SALUTE" un gadskaitļi "1958–2018". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 3 milj. monētu

Emisijas datums: 2018. gada marts

Spānija

Motīvs: karaļa FELIPES VI 50. dzimšanas diena

Apraksts. Uz monētas atainots karaļa Felipes VI ģerbonis. Monētas kreisajā pusē pusaplī redzams vārds "ESPAÑA" un zem tā – emisijas gads "2018". Monētas apakšā labajā pusē uzraksts "50 NIVERSARIO DE S. M. FELIPE VI". Naudas kaltuves zīme redzama augšā labajā pusē. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 400 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada februāris

Spānija

Motīvs: UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma vietas – Santjago

Apraksts. Santjago de Kompostelas pilsēta tika atzīta par UNESCO Pasaules kultūras mantojumu 1985. gadā, ņemot vērā pilsētas skaistumu un monumentālo veidolu, kas papildina tās garīgo un kulturālo nozīmi viduslaikos saistībā ar Camino de Santiago svētceļojumiem.
Camino de Santiago (Svētā Jēkaba ceļš) ir plašs svētceļnieku vēsturisko maršrutu tīkls, kas šķērso visu Eiropu un sanāk kopā pie Sv. Jēkaba kapenēm Santjago de Kompostelas pilsētā Spānijas ziemeļrietumos.
Uz monētas attēlota Sv. Jēkaba skulptūra kā centrālais Puerta Santa elements Santjago de Kompostelas katedrālē. Kreisajā pusē pusaplī izvietots vārds "ESPAÑA" un monētas apakšā pa kreisi – emisijas gads "2018", zem tā naudas kaltuves zīme.
Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 300 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada februāris

Andora

Motīvs: Andoras konstitūcijas 25. gadadiena

Apraksts. Uz monētas redzams piemineklis vīriešiem un sievietēm, kuri pieņēma Andoras konstitūciju. Tas atrodas Consell General (Andoras Parlamenta) laukumā. Piemineklis attēlo vīrieša un sievietes siluetu, pieminot 1993. gada 14. marta referendumā pausto Andoras pilsoņu gribu, saskaņā ar kuru Andora jākļūst par konstitucionālu, demokrātisku un sociālu valsti, kā noteikts Konstitūcijas 1. pantā. Pa labi no pieminekļa attēla izvietota Andoras karte ar uzrakstu latīņu valodā "VIRTVS VNITA FORTIOR" (vienotība dara stipru), kas ir Andoras Firstistes moto. Attēlu ieskauj uzraksts "25è ANIVERSARI DE LA CONSTITUCIÓ 1993–2018" (Konstitūcijas 25. gadadiena 1993–2018) un valsts nosaukums "ANDORRA". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 75 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada janvāris

Lietuva

Motīvs: Igaunija, Latvija un Lietuva 2018. gadā kopīgi emitēja euro monētu ar vienādu zīmējumu, svinot Igaunijas un Latvijas valsts izveidošanu un Lietuvas valsts atjaunošanu

Apraksts. Trīs Baltijas valstis simboliski atveidotas kā pīne. Tās vieno vēsture: kopīga pagātne, tagadne un nākotne. Attēlots arī stilizēts skaitlis, kas simbolizē 100 gadu jubileju, kā arī visu trīs valstu heraldiskie simboli. Kreisajā pusē redzams emitentvalsts nosaukums "LIETUVA" un monētu kaltuves zīme, un labajā pusē redzams emisijas gads "2018" un dizainera zīme "JP". Attēls tika izvēlēts publiskā balsošanā, kas notika trijās Baltijas valstīs. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2018. gada janvāris

Latvija

Motīvs: Igaunija, Latvija un Lietuva 2018. gadā kopīgi emitēja euro monētu ar vienādu zīmējumu, svinot Igaunijas un Latvijas valsts izveidošanu un Lietuvas valsts atjaunošanu

Apraksts. Trīs Baltijas valstis simboliski atveidotas kā pīne. Tās vieno vēsture: kopīga pagātne, tagadne un nākotne. Attēlots arī stilizēts skaitlis, kas simbolizē 100 gadu jubileju, kā arī visu trīs valstu heraldiskie simboli. Kreisajā pusē redzams emitentvalsts nosaukums "LATVIJA", un labajā pusē redzams emisijas gads "2018". Attēls tika izvēlēts publiskā balsošanā, kas notika trijās Baltijas valstīs. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 512 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada janvāris

Igaunija

Motīvs: Igaunija, Latvija un Lietuva 2018. gadā kopīgi emitēja euro monētu ar vienādu zīmējumu, svinot Igaunijas un Latvijas valsts izveidošanu un Lietuvas valsts atjaunošanu

Apraksts. Trīs Baltijas valstis simboliski atveidotas kā pīne. Tās vieno vēsture: kopīga pagātne, tagadne un nākotne. Attēlots arī stilizēts skaitlis, kas simbolizē 100 gadu jubileju, kā arī visu trīs valstu heraldiskie simboli. Kreisajā pusē redzams emitentvalsts nosaukums "EESTI", un labajā pusē redzams emisijas gads "2018". Attēls tika izvēlēts publiskā balsošanā, kas notika trijās Baltijas valstīs. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 500 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada janvāris

Igaunija

Motīvs: Igaunijas neatkarības simtā gadadiena

Apraksts. Uz monētas vienlaikus attēloti skaitļi 18 un 100, simbolizējot laiku, kad Igaunija ieguva neatkarību, kā arī atspoguļojot iepriekšējos simts gadus. Apakšā labajā pusē redzams uzraksts "SADA AASTAT EESTI VABARIIKI", un tam blakus emitentvalsts nosaukums "EESTI" un emisijas gads "2018". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2018. gada janvāris

Vācija

Motīvs: ievērojamā Vācijas valstsvīra un kanclera Helmūta Šmita (Helmut Schmidt, 1918–2015) 100. dzimšanas diena

Apraksts. Uz montētas attēlots Helmūts Šmits raksturīgā pozā, diskutējot ar sarunu partneri. Augšā labajā pusē puslokā izvietots uzraksts "HELMUT SCHMIDT", un pa labi – gadskaitļi "1918–2015". Zem gadskaitļiem norādīta attiecīgās kaltuves zīme. Kreisajā pusē redzams emitentvalsts kods "D" un zem tā – emisijas gads "2018". Apakšdaļā ir mākslinieka iniciāļi. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 30 milj. monētu

Emisijas datums: 2018. gada janvāris

Francija

Motīvs: Francijas rudzupuķe

Apraksts. Jau 100 gadu rudzupuķe (Bleuet de France) ir zieds, kas Francijā simbolizē piemiņu un solidaritāti. Sākotnēji tā bija vēlme palīdzēt Pirmajā pasaules karā sakropļotajiem kareivjiem, taču drīz vien šis mazais zieds kļuva par simbolu, kas pauda visas Francijas tautas pateicību par tās kareivju upurēšanos savas valsts un ideālu aizsardzībai.
Mūsdienās, līdzīgi kā senāk, rudzupuķe joprojām pauž morālu un finansiālu atbalstu veterāniem un agrāko un tagadējo karu upuriem, kā arī terorisma upuriem.
Rudzupuķe turklāt palīdz nodot jauniešiem izpratni par standartiem un pamatvērtībām, piemēram, cieņu, mieru un iecietību. Šis zieds godina visus, kuri cīnījās un joprojām cīnās par mūsu brīvību.
Monētas centrā attēlota rudzupuķe. To ieskauj vārdi "Le Bleuet de France, fleur de mémoire et de solidarité" (Bleuet of France, zieds piemiņai un solidaritātei"). Uz monētas redzami gadskaitļi "1918–2018", kā arī Francijas Republikas valsts kods "RF" (République Française) un naudas kaltuves zīmes.
Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 15 milj. monētu

Emisijas datums: 2018. gada janvāris

Itālija

Motīvs: 70. gadadiena, kopš stājās spēkā Itālijas konstitūcija

Apraksts. Valsts pagaidu vadītājs Enriko de Nikola (Enrico De Nicola) 1947. gada 27. decembrī paraksta Itālijas Republikas konstitūcijas izsludināšanas aktu, no viņa pa labi attēlots valdības vadītājs Alčide de Gasperi (Alcide De Gasperi), bet pa kreisi – Itālijas Konstitucionālās asamblejas priekšsēdētājs Umberto Teračīni (Umberto Terracini). Virs attēla izvietots uzraksts "COSTITUZIONE" un Itālijas Republikas monogramma "RI", zem attēla redzams uzraksts "CON SICURA COSCIENZA", Romas monētu kaltuves zīme "R" un gadskaitļi "1948 • 2018" – attiecīgi Itālijas konstitūcijas spēkā stāšanās gads un monētas emisijas gads. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 4 milj. monētu

Emisijas datums: 2018. gada janvāris

Slovākija

Motīvs: Slovākijas Republikas izveides 25. gadskārta

Apraksts. Monētas attēls simbolizē Slovākijas iestāšanos Eiropas Savienībā un euro zonā, un tajā attēlots stilizēts portāls, kurš ieskauj Slovākijas ģeogrāfisko kontūru un euro simbolu, ko apņem Eiropas Savienības zvaigznes, dažas no kurām nosedz Slovākijas kontūra. Attēla kreisajā pusē izvietots Slovākijas Republikas ģerbonis. Apakšā kreisajā pusē puslokā lasāms emitentvalsts nosaukums "SLOVENSKÁ REPUBLIKA". Zem valsts kontūras labajā pusē viens virs otra attēloti valsts dibināšanas datums "1.1.1993" un monētas emisijas gads "2018". Starp karti un datumu redzama Kremnicas naudas kaltuves (Mincovňa Kremnica) zīme, ko veido abreviācija "MK", kas novietota starp divām matricēm, kā arī stilizēti burti "PK" – dizaina autora Pāvela Karolija (Pavel Károly) iniciāļi. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2018. gada janvāris

Luksemburga

Motīvs: Luksemburgas konstitūcijas 150. gadadiena

Apraksts. Uz monētas kreisajā pusē attēlota Viņa Karaliskās Augstības Lielhercoga Anrī ģīmetne profilā ar skatu uz labo pusi. Pa labi no ģīmetnes izvietoti gadskaitļi "1868–2018", kā arī uzraksts "150 ANS". Zem Lielhercoga ģīmetnes redzams teksts "CONSTITUTION DU GRAND-DUCHE DE LUXEMBOURG" un atvērtas grāmatas attēls sānskatā. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 500 000 monētu

Emisijas datums: 2018. gada janvāris

Vācija

Motīvs: Berlīne no sērijas "Federālās zemes"

Apraksts. Monētā attēlota Šarlotenburgas pils galvenā ēka no centrālā pagalma Cour d' Honneur puses. Monētas iekšējās daļas apakšā redzams uzraksts "BERLIN" un zem tā attiecīgās kaltuves zīme ("A", "D", "F", "G" vai "J"), savukārt monētas augšējā labajā pusē norādīts emitentvalsts kods "D", augšējā kreisajā pusē – gadskaitlis "2018", kā arī graviera zīme apakšējā kreisajā pusē. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 30 milj. monētu

Emisijas datums: 2018. gada janvāris

Austrija

Motīvs: Austrijas Republikas 100. gadadiena

Apraksts. Uz monētas attēlota Atēnas Pallādas statuja, aiz kuras redzama Grieķijas arhitektūras stilā būvētā Austrijas parlamenta ēka Vīnē. Gudrības dieviete simbolizē Austrijas parlamentārismu, kā arī zināšanas, saprātu un stratēģisko talantu. Kreisajā pusē redzams gadskaitlis "2018" un zem tā – uzraksts "100 JAHRE" (100 gadi). Apakšā labajā pusē puslokā izvietots uzraksts "REPUBLIK ÖSTERREICH" (Austrijas Republika). Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 18 100 100 monētu

Emisijas datums: 2017. gada decembris